وبلاگ

تعمیر شیلنگ هیدرولیک

تعمیر شیلنگ هیدرولیک

تعمیر شیلنگ هیدرولیک به چه صورت می باشد؟ در این مقاله از AHC هیدرولیک درباره تعمیر شیلنگ هیدرولیک با شما عزیزان همراه هستیم تا بدانید هنگام خرابی شیلنگ هیدرولیک میتوان آن را تعمیر کرد یا خیر؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قیمت شیلنگ هیدرولیک

تعمیر شیلنگ هیدرولیک

دلایل زیادی برای تعمیر شیلنگ هیدرولیک باکیفیت شما وجود دارد نه صرفاً خرید شیلنگ جدید. اول، لوله ها و اتصالات می توانند قطعات گران قیمتی از تجهیزات باشند، بنابراین تعمیر شیلنگ هیدرولیک اغلب گزینه مقرون به صرفه تری نسبت به خرید یک واحد جدید است. یکی دیگر از دلایل تعمیر شیلنگ این است که شما اغلب تحت فشار زمان قرار می گیرد یا نمی توانید منتظر یک شیلنگ جدید باشید، مانند زمانی که تجهیزات در محل شما در حین ساخت و ساز یا کشاورزی خراب می شود. اگر نیاز دارید فوراً از جای خود بلند شوید، تعمیر شیلنگ هیدرولیک ممکن است بهترین گزینه شما باشد، بنابراین احتمالاً به نزدیکترین تعمیرگاه شیلنگ هیدرولیک اقدام میکنید.

اطلاعات بیشتر: بورس خرید شیلنگ صنعتی در تهران

انواع آسیب دیدگی شیلنگ هیدرولیک

برای تعمیر شیلنگ هیدرولیک باید آسیب دیدگی های آن را مشخص کنید و بشناسید. وقتی از تعمیر شیلنگ هیدرولیک حرف میزنیم انواع آسیب دیدگی های آن به 4 دسته تقسیم می شوند:

آسیب بلافاصله در پشت سر شیلنگ هیدرولیک

هر جا که گیره شیلنگ یا نوار اتصال داشته باشید، طبیعتاً با حرکت شیلنگ استرس بیشتری را تجربه می کند.

آسیب خارجی موضعی: مانند کبودی، خراش یا ضربه.

سایش عمومی خارجی ناشی از کشش: به عنوان مثال، در برنامه های تمیز کردن که در آن شیلنگ به طور منظم حرکت می کند و روی زمین یا بتن کشیده می شود. دلیل دیگر سایش خارجی صرفاً لرزش ثابت شیلنگ در کاربردهای فشار بالا است. ارتعاشات پمپ باعث ساییده شدن آن بر روی زمین و فرسودگی پوشش بیرونی آن می شود. برای جلوگیری از این نوع آسیب کار زیادی نمی توانید انجام دهید.این ماهیت این نوع برنامه هاست.

خستگی دراز مدت استفاده: تعویض انتهای شیلنگ هیدرولیک ساده است، اما دو اخطار وجود دارد. ابتدا طول شیلنگ  را کوتاه می کند، بنابراین فقط در تاسیساتی که می توانید شیلنگ کمی کوتاهتر داشته باشید مفید است. اغلب در مغازه ما افرادی را می بینیم که از ما میخواهند لوله های دیگری را وصل کنیم، اما در آنجا سادگی کارساز نیست. قبل از رفتن به تعمیرگاه، مطمئن شوید که سازنده آنچه شما نیاز دارید را در انبار دارد.

اطلاعات بیشتر: علائم خرابی شیلنگ هیدرولیک

تعمیر شیلنگ هیدرولیک

تعمیر شیلنگ هیدرولیک

ایجاد یک استراحت

تراکتور مجهز به شیلنگ آب صنعتی اغلب دارای شیلنگ هایی است که در اثر ضربه آسیب دیده اند، مانند تراکتوری که از روی شیلنگ عبور می کند، سنگ ها سقوط می کند یا انواع دیگر ضربه را در راه دارد. ساده ترین راه برای رفع این نوع آسیب، برش و تعمیر شیلنگ هیدرولیک است. دو روش برای برش و تعمیر شیلنگ فشار قوی یا هیدرولیک وجود دارد.

اولین مورد قرار دادن یک قسمت فیزیکی در داخل شیلنگ هیدرولیک و چین دادن آن در دو سر آن است. راه دیگر تعمیر شیلنگ این است که دو قطعه رزوه دار را در دو طرف اسپلایس قرار دهید و یک کوپلر در وسط آن قرار دهید. گاهی اوقات افراد سعی می کنند شیلنگ های خود را با نوار چسب تعمیر کنند. این می تواند پاشش را کاهش دهد، اما در 3000 PSI سیال تحت فشار در داخل لوله شما، نوار چسب بدیهی است که راه حلی عاقلانه نیست.

روش دوم اتصال و ترمیم زمانی است که آسیب در یک مکان خاص خیلی زیاد باشد. امکان ورود چندین بار وجود دارد، اگرچه ایده آل نیست. هر بار که یک شیلنگ هیدرولیک یا هر شیلنگی را متصل و تعمیر میکنید، هم از نظر طول و هم از نظر افت فشار سیال عبوری از شیلنگ، کمی شیلنگ را تخریب می کند. برای کاربردهای اصلی تمیز کردن ممکن است مناسب باشد. اما اگر از اسپری پرفشار برای حمام استفاده می کنید، واقعاً نمی خواهید بیش از یک بار اسپری کنید. برای چی؟ با کاهش عملکرد شیلنگ، فشار آب کاهش می یابد و زمان تمیز کردن افزایش می یابد.

مراقب سایش و سیم های در معرض خطر باشیم

تعمیر شیلنگ هیدرولیک و آسیب های آن، در مورد آسیب خارجی موضعی، اگر مشکل را به موقع تشخیص دهید، می توان شیلنگ را با تعمیر پوشش تعمیر کرد. اگر فوراً از خراش روی روکش شیلنگ هیدرولیک یا فشار قوی مراقبت کنید، می توانید از تقویت کننده محافظت کنید. همه شیلنگ ها دارای یک پوشش محافظ هستند که تضمین می کند که سیم تقویت کننده از داخل آسیب نبیند. با این حال، اگر خراش ها یا فرورفتگی ها را نادیده بگیرید، می توانند خورده شوند و منجر به تعویض کامل، واشر یا تعمیر شوند. اگر سیم‌های ساییده یا در معرض دید دیده اید و سعی می‌کنید از تعویض کامل آن جلوگیری کنید، می‌توانید محافظ‌های مارپیچی پلاستیکی، محافظ‌های مارپیچی فلزی یا آستین‌های پلاستیکی مقاوم در برابر سایش را برای محافظت از ناحیه آسیب‌دیده اضافه کنید. 

ای اچ سی هیدرولیک بهترین تعمیرگاه برای تعمیر شیلنگ هیدرولیک می باشد که میتوانید از طریق سایت  AHC هیدرولیک اطلاعات بیشتری را دریافت کنید و یا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *